0

20 فیلم قرون وسطایی برتر تاریخ سینما

بازدید 284

معرفی فیلم های برتر تاریخ سینما درباره قرون وسطی 

فیلم های قرون وسطی مربوط به تاریخ پیش از دوره رنسانس است که در آن دین مسیحیت به شکل تحریف شده و افراطی دنبال تسلط بر تمام ابعاد جوامع اروپا بوده، حقوق مردم عادی را پایمال کرده و درگیری و نزاع بین رهبران مذهبی و حاکمان در راس جامعه، اوج گرفته بود. سپس با بالا گرفتن آشوب ها، فشار و ظلم بیش از اندازه به مردم از سوی پادشاهان و نیز از جانب مقامات مذهبی جاه طلب، امپراطوری بزرگ روم سقوط کرد. بدین ترتیب در تمامی فیلم های مربوط به آن دوره، ماجراهای جنگجویانه، کشت و کشتار و کشمکش های فراوان بر سر قدرت دیده می شود.

صحنه های پرهیجان نبرد بین لشگریان قلمروها، پوشش خاص آن دوره و نیز داستان های عاشقانه از شوالیه های معبد، همگی موضوعاتی هستند که  علاقه مندان به فیلم های قرون وسطی را مجذوب خود نموده است. در ادامه قصد داریم به معرفی تعدادی فیلم های برتر و محبوب قرون وسطی در تاریخ سینما بپردازیم.

1- فیلم نیبه لونگ ها (Die Nibelungen 1924)

فیلم نیبه لونگ ها Die Nibelungen 1924
فیلم نیبه لونگ ها Die Nibelungen 1924

فیلم نیبه لونگ ها به کارگردانی فریتس لانگ ساخت سال ۱۹۲۴ بوده که داستان فیلم مربوط به یک جنگجو است که شجاعانه برای بدست آوردن خواهر زیبای پادشاه به سمت قصر پادشاه کریمهیلد رفته و در راه اژدهایی را کشته و به گنجینه سحرآمیز دست می یابد. بازیگران فیلم، پال ریختر، تئودور لوس، برنارد گوتز، گریته برگر هستند و ژانر فیلم نیز فانتزی، درام ماجراجویی و البته صامت می باشد.

IMDb : 8.1 امتیاز 
ژانر : فانتزی، درام ماجراجویی

2- فیلم الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky 1938)

فیلم الکساندر نوسکی Alexander Nevsky 1938
فیلم الکساندر نوسکی Alexander Nevsky 1938

فیلم الکساندر نوسکی ساخته شده در سال 1938 می باشد که  در ژانر حماسی، تاریخی یکی از قدیمی ترین فیلم های لیست قرون وسطی و اولین فیلم صدادار ایزنشتاین در رابطه با پیروزی پر آوازه شاهزاده نووگرود بر شوالیه های معبد آلمانی می باشد. صحنه معروف این فیلم جدال روی یخ و محصور کردن شوالیه ها روی دریاچه یخ زده یکی از به یادماندنی ترین صحنه های تاریخ سینماست.

IMDb : 7.5 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

3- فیلم مهر هفتم (The Seventh Seal 1957)

فیلم مهر هفتم The Seventh Seal 1957
فیلم مهر هفتم The Seventh Seal 1957

فیلم سوئدی سیاه سفید فیلم مهر هفتم The Seventh Seal 1957 در ژانر درام، فانتزی به ساخته کارگردان مطرح سوئدی اینگمار برگمان است. از بازیگران فیلم می توان به ماکس فون سیدو، گونار بیورنستراند، نیلس پوپ، بی بی آندرسون، بنگت اکروت، گونل لیندبلوم اشاره کرد. در این فیلم  جنگجویی به نام آنتونیوس بلکوک از جنگ های صلیبی بازگشته و از یک سرزمین طاعون زده که در آن جادوگران را زنده زنده می کشند عبور کرده و سپس با مرگ رو به رو می شود.

این فیلم از محبوب ترین و معروفترین فیلم های قرون وسطایی بوده و به لحاظ فیلم نامه، بازی و کارگردانی از به یادماندنی های تاریخ سینماست. این فیلم، شامل اضطراب های حاکم بر وجود انسان و نیز جست و جو و پرسشگری های وی درباره وجود خداست. بنابراین علاوه بر حماسی بودن این فیلم را می توان در زمره فیلم های فلسفی دانست.

IMDb : 8.1 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

4- شمشیر در سنگ (The Sword in the Stone 1963)

شمشیر در سنگ The Sword in the Stone 1963
شمشیر در سنگ The Sword in the Stone 1963

انیمیشن شمشیر در سنگ The Sword in the Stone 1963 محصول کشور آمریکا و کمپانی والت دیزنی به کارگردانی ولفگانگ رایترمن سر سیاست کیت بوده و داستان اصلی آن، با الهام از وضعیت کشور انگلستان در زمان جنگ های بر سر قدرت قرون وسطی ساخته شده است. داستان خیالی فیلم از این قرار است که کشور انگلستان، پادشاه منتخبی نداشته و همه دنبال فرد شایسته ای هستند که بتواند آتش جنگ را در بریتانیا خاموش کرده، صلح و اتحاد بین همگان برقرار کند. چنین فردی با الهام از افسانه های انگلیسی باید یک شاهزاده واقعی و متخب الهی باشد ‌و نشانه آن فرد اینست که بتواند شمشیر فرورفته در سنگ را بیرون بکشد.

IMDb : 7.1 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

5- فیلم شیر در زمستان (the lion in winter 1968)

فیلم شیر در زمستان the lion in winter 1968
فیلم شیر در زمستان the lion in winter 1968

فیلم قروم وسطایی فیلم شیر در زمستان (the lion in winter 1968) درام و تاریخی به کارگردانی آنتونی هاروی و با بازی بازیگرانی چون پیتر آتول کاترین هپبورن، جان کستل، آنتونی هاپکینز در سال ۱۹۶۸ ساخته شد. جالب است بدانید این فیلم اولین تجربه سینمایی بازیگر معروف قدیمی، آنتونی هاپکینز در نقش ریچارد شیردل و از محبوب ترین فیلم های دوره خود بوده،۳ جایزه اسکار را از آن خود کرده و در نهایت، پرفروش ترین فیلم سال ۱۹۶۸ شناخته شد.

داستان فیلم شیر در زمستان گرچه با الهام از کشمکش های درباری قرون وسطی ساخته شده، اما در نهایت وقایع فیلم، سند تاریخی نداشته و جزییات مطروحه در آن، کاملا خیالیست. در این فیلم، هنری دوم پادشاه شینیون در قرون وسطی قصد دارد جوانترین فرزند خود را ولیعهد و جانشین اعلام کند؛ در حالی که همسرش یعنی ملکه الینور، پادشاهی ریچارد شیردل را به رسمیت می شناسد. در ادامه در فیلم می بینیم شاه و همسرش توافقاتی مبنی بر ازدواج مجدد شاه و اعلام پادشاهی ریچارد، در ازای آن داشته که بر خلاف واقعیت تاریخی، ریچارد در فیلم پس از اطلاع از زد و بندها، از پذیرش جانشینی سرباز می زند.

IMDb : 7.9 امتیاز 
ژانر : درام، تاریخی

6- فیلم آشوب (run 1985)

فیلم آشوب run 1985
فیلم آشوب run 1985

فیلمی انگلیسی، حماسی فیلم آشوب run 1985 به کارگردانی آکیرا کوروساوا و با بازی بازیگرانی چون تاتسویا ناکادای، آکیرا تروئو، جین پاچی، نزو دایسوکه، ریو میکو، هارادا یوشیکو و میازاکی پیتر، یکی از بهترین و پرهزینه ترین فیلم های قرون وسطایی با اقتباس از اثر شاه لیر شکسپیر می باشد.

این فیلم در پنجاه و هشتمین جشنواره اسکار توانست نامزد چهار اسکار شده و جایزه بهترین طراحی لباس را از آن خود کرد. داستان فیلم به روایت دورانی در  قرون وسطی که هیداتورا ایشی مونجی پادشاه جنگاور تصمیم می گیرد تا سلطنت خویش را به سه فرزند خود واگذار کند، می پردازد و همین مساله واگذاری تاج و تخت خمیرمایه اصلی فیلم شده که باعث درگیری و برتری طلبی پسران وی شده و در نهایت زندگی خود پادشاه را نیز در خطر می اندازد.

IMDb : 8.2 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

7- فیلم ارتش تاریکی (Army of Darkness 1992)

فیلم ارتش تاریکی Army of Darkness 1992
فیلم ارتش تاریکی Army of Darkness 1992

فیلم ارتش تاریکی Army of Darkness 1992 فیلمی حماسی، تخیلی می باشد که  داستان اصلی این فیلم نبرد با لشگری نامیرا در فضای قرون وسطاییست که اش شخصیت اصلی داستان باید در زمان سفر کرده و با خواندن وردی لشگر نامیرا را نابود سازد که در انتها با فراموش کردن ورد، چنین پایانی اتفاق نمی افتد.

IMDb : 7.4 امتیاز 
ژانر : حماسی، تخیلی

8- شجاع دل (Braveheart 1995)

شجاع دل Braveheart 1995
شجاع دل Braveheart 1995

فیلم حماسی رمانتیک شجاع دل یا Braveheart 1995 ساخته شده در سال ۱۹۹۵ به کارگردان میل گیبسون، محبوب ترین فیلم رمانتیک قرون وسطایی تاریخ سینماست.

جلوه های بصری، داستان عاشقانه و بازی درخشان میل گیبسون، داستان عاشقانه، پایان پرشکوه و موسیقی فیلم از چنان جذابیتی برخوردار است که برخی، نه یک بار، بلکه بارها به مشاهده فیلم پرداخته اند.‌ فیلم شجاع دل، حول دلاوری های یک جنگجوی اسکاتلندی به نام ویلیام والاس برای رسیدن به آزادی و استقلال طلبی علیه پادشاه ستمگر، ادوارد یکم می باشد. از بازیگران فیلم‌، میل گیبسون، مک کورمک، سوفی مارسو، کاترین مک کورمک، برنارد هورسفال می باشند.

IMDb : 8.3 امتیاز 
ژانر : حماسی، رمانتیک

9- فیلم گلادیاتور (gladiator 2000)

فیلم گلادیاتور gladiator 2000
فیلم گلادیاتور gladiator 2000

فیلم پرهیجان و غم انگیز حماسی تاریخی و البته افسانه ای فیلم گلادیاتور gladiator 2000 با بازی درخشان راسل کرو در نقش مثبت و واکین فینیکس در نقش منفی، یکی از جذاب ترین و محبوب ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است که با وجود مدت زمان طولانی فیلم حدود ۲ ساعت و نیم، عده ای نه یک بار بلکه بارها به تماشای این فیلم‌ می نشینند.

گلادیاتورها، اسیران و بردگانی بودند که برای نبرد های سرگرم کننده آماده می شدند، در واقع مبارزان شمشیرزنی بودند که در روم باستان توسط حاکمان ستمگر، به اسارت گرفته شده و سپس برای جنگ های تدارکاتی با جنگجویان مسلح یا حیوانات درنده، به مبارزه گرفته می شدند.

این فیلم به روایت مقاومت ها و مبارزات شرافتمندانه ماکسیموس با بازی راسل کرو در نقش یک ژنرال وفادار رومی در برابر دسیسه های پسر خیانت کار امپراطور یعنی شخصیت منفی فیلم کومودوس با بازی واکین فینیکس، می پردازد.
کومودوس با قتل پدر خود، امپراطور بزرگ روم، ژنرال وی یعنی راسل کرو در فیلم را اسیر کرده و مانند گلادیاتورها او را در صحنه مبارزه به نبرد با حیوانات درنده و جنگجویان مسلح وا می دارد. برای طبیعی تر درآوردن صحنه های مبارزه، به توصیه ریدلی اسکات، کارگردان فیلم، از ببر های واقعی در بعضی قسمت های فیلم استفاده شده است.
فیلم گلادیاتور ضمن فروش موفق در سال ۲۰۰۵ در گیشه و کسب مبلغی بیش از ۴۵۰ میلیون دلار در جهان، موفق به اخذ ۵ جایزه اسکار و ۴ جایزه بفتا شده است.‌

IMDb : 8.5 امتیاز 
ژانر : حماسی، اکشن

10- یک سلحشور (۲۰۰۱ A Knight’s Tale 2001)

یک سلحشور ۲۰۰۱ A Knight's Tale 2001
یک سلحشور ۲۰۰۱ A Knight's Tale 2001

یک سلحشور ۲۰۰۱ A Knight’s Tale 2001 کمدی حماسی با بازی درخشان بازیگر برتر و محبوب سینمای امریکا هیث لجر به روایت زندگی ویلیام تاچر،کشاورز ورزیده و جنگجو با بازی هیث لجر می پردازد که پس از مرگ اربابش، هویت جدیدی برای خود ساخته و وارد چالش ها و مبارزات رزمی شوالیه ها می شود. سپس بر تمامی جنگجوهای شرکت کننده در مسابقات، چیره شده و با شخصیت های معروف آشنایی پیدا می کند.

IMDb : 6.9 امتیاز 
ژانر : حماسی، کمدی

11- فیلم تروی (Troy 2004)

فیلم تروی Troy 2004
فیلم تروی Troy 2004

فیلم محبوب و به یادماندنی فیلم تروی Troy 2004 یا در فارسی همان تراوا، بر اساس یک فیلم نامه تخیلی با برداشتی آزاد از تاریخ قرون وسطایی و نیز از متون حماسی یونان ایلیاد و ادیسه هومر ساخته شده و به روایت روابط پادشاه وقت یونان آگاممنون که شیفته قدرت و حریص کشورگشایی بود می پردازد.
آگاممنون که هدفش تصرف هر چه بیشتر اراضی و چیره شدن بر تمام دنیاست، تمام پیروزهای خود را مدیون جنگجوی ورزیده خود آشیل یا همان آکیلیس با بازی درخشان برد پیت می باشد.
داستان فیلم از آنجا آغاز می شود که برادر آگاممنون، منلاوس در پی رابطه بیشتر با تراوا بوده و پذیرای شاهزادگان تراوا، هکتور و پاریس می شوند اما پاریس به هلن همسر جوان وی دلبسته شده و مخفیانه او را از یونان خارج می کند. این خیانت و ربودن همسر برادر پادشاه بزرگ یونان، بهانه ای شد برای حمله و فتح تراوا توسط لشگریان یونانی.

این مطلب را هم ببینید
ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان

شخصیت آشیل با بازی برد پیت چندان تمایلی به شرکت در این کشور گشایی ندارد اما پس از مشاهده کشته شدن نزدیکانش، به ویژه عموزاده جوانش، به انتقام و خون خواهی ایشان با تمام قدرت به تراوا حمله می کند. در ادامه در جریان جنگ و درگیری ها برای نفوذ بیشتر در تراوا، از حقه معروف تاریخی اسب بزرگ چوبی بهره گرفته و بر شهر و شاهزادگان تراوا تسلط می یابند. از بازیگران فیلم برد پیت، اریک بانا، اورلاندو بلوم، برایان کاکس، دیوانه کروگر، شان بین، جولی کریستی، رز بیرن اشاره کرد.

IMDb : 7.3 امتیاز 
ژانر : حماسی، اکشن

12- فیلم قلمرو بهشت (kingdom of heaven 2005)

فیلم قلمرو بهشت kingdom of heaven 2005
فیلم قلمرو بهشت kingdom of heaven 2005

فیلم قلمرو بهشت kingdom of heaven 2005 در ژانر حماسی تاریخی به کارگردانی ریدلی اسکات ، برگرفته از حوادث تاریخی مربوط به دوران جنگ های صلیبی ساخته شده است. داستان اصلی فیلم، مربوط به سقوط اورشلیم و فتح آن به دست بزرگ ترین قهرمان پیروز جنگ های صلیبی یعنی صلاح الدین ایوبی موسس و پادشاه سلسله ایوبیان است که در نهایت هم توانست فاطمیان را از سرزمین مصر رانده و سپس خود بر آن حاکم شود.

ویژگی جذاب این فیلم این است که مخاطب، کل‌ جریانات حاکم بر جنگ را از منظر هر دو طرف جنگ، دنبال می کند. از بازیگران فیلم می توان به اورلاندو بلوم، اوا گرین، جرمی آیرونز، برندن گلسیون، مارتون چوکاش، ادوارد نورتون، لیام نیسون، ولیبور توپیچ، غسان مسعود، مایکل شین، الکساندر صدیق، خالد النوابی، کوین مک کید، جان فینچ، نیکلای کاسترو والدو، ایان گلن اشاره کرد.

IMDb : 7.2 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

13- فیلم تریستان و ایزولد (Tristan and Isolde 2006)

فیلم تریستان و ایزولد Tristan and Isolde 2006
فیلم تریستان و ایزولد Tristan and Isolde 2006

فیلمی انگلیسی در ژانر رمانتیک حماسی با فضای قرون وسطایی به کارگردانی کوین رینولدز با بازی بازیگرانی چون جیمز فرانکو،سوفیا مایلز روفوس سیول، برونا گالاگر یکی از عاشقانه های حماسی تاریخ سینماست.

داستان این فیلم، تخیلی و مربوط به جنگجوی جوان و دلاوری به نام تریستان است که از کودکی پس از این که پدر و مادرش توسط لشگریان ایرلندی کشته شدند و سپس توسط یک رهبر قدرتمند به نام مارک کورنوال به سرپرستی پذیرفته شده بود و چون سال ها توسط اساتید خبره جنگ، آموزش های رزمی دیده بود بدنش ورزیده شده و در راس لشگر و سربازان شورشی، برای بدست آوردن آزادی و اتحاد در قلمروی بریتانیا مبارزه می کرد‌. در جریان زخمی شدن در حاشیه یکی از این جنگ ها، تریستان توسط شاهزاده ایرلند البته در لباس مبدل، تیمار یافته و سپس سخت عاشق و دلباخته او می شود و داستان از آنجا پرچالش می شود که جلوی چشمان تریستان  معشوقه اش ایزولد، یعنی همان شاهزاده را به اجبار به ازدواج مارک، قیم وی در می آورند.

IMDb : 6.8 امتیاز 
ژانر : حماسی، رمانتیک

14- فیلم آرن شوالیه معبد (Arn: The Knight Templar 2007)

آرن شوالیه معبد Arn: The Knight Templar 2007
آرن شوالیه معبد Arn: The Knight Templar 2007

فیلم آرن شوالیه معبد Arn: The Knight Templar 2007 حماسی در فضای قرون وسطایی ،محصول مشترک سوئد، نروژ، فنلاند و آلمان‌ بوده که البته بیشتر قسمت های آن، در سوئد تولید شده است، بنابراین بسیاری این فیلم را سوئدی می خوانند. این فیلم، هزینه برترین و گرانترین فیلم سینمای سوئد اعلام شده است.

کارگردان فیلم، پیتر فلینث بوده و از بازیگران می توان به یوآخیم نتروکویست، سوفیا هلن، استان اسکاشگورد، سیمون کالو، وینسنت پرز، بی‌بی اندرش، مایکل نیکویست، میلیبند سمان و توماس بولمه اشاره کرد.

داستان فیلم روایت زندگی آرن شوالیه جنگجوی جوانیست که وارد جنگ های بر سر قدرت و تاج و تخت وسترا یوتلاند شده و در یکی از درگیری ها به کانوت اریکسون کمک می کند تا پادشاه کارل اسورکرسون را به قتل برساند. این قتل موجب درگیری های بیشتر شده و در این میان روابط قبل ازدواج آرن با معشوقه اش، مورد سرزنش قرار گرفته و موجب تبعید جداگانه هر دو، به عبادتگاه ها و اجبار آن ها به خدمت رسانی می شود.

IMDb : 6.6 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

15- فیلم زره پوش (Ironclad 2011)

فیلم زره پوش Ironclad 2011
فیلم زره پوش Ironclad 2011

فیلم زره پوش Ironclad 2011 به روایت امضای منشور آزادی توسط شاه جان در بریتانیا برای اعطای آزادی بیشتر به عوام می پردازد و بیشتر از جلوه های هنری، حاوی صحنه های پرهیجان درگیری و خونریزیست.

IMDb : 6.1 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

16- فیلم مکبث (Macbeth 2015)

فیلم مکبث Macbeth 2015
فیلم مکبث Macbeth 2015

فیلم حماسی فیلم مکبث Macbeth 2015 در فضای قرون وسطی با الهام و برداشت شخصی جاستین کروزل از نمایشنامه معروف ویلیام شکسپیر، ساخته شده است و به خاطر بازی های درخشان بتزیگران بسیار مورد توجه و ستایش قرار گرفته و توانست نامزدی جایزه نخل طلای جشنواره کن را بدست آورد.

داستان، به روایت سربازی معروف به نام مکبث با بازی مایکل فاسبندر می پردازد که پیشگویی های سه جادوگر، مبنی بر به سلطنت رسیدنش در آینده و نیز وسوسه های همسرش با بازی ماریون کوتیارد، باعث می شود تا این سرباز برای رسیدن به پادشاهی، شاه را در خواب به قتل رساند. اما پس از به قدرت رسیدن جنگ های داخلی شروع شده ، آشوب ها بالا گرفته و خود او نیز، دچار عذاب وجدان می شود.

IMDb : 6.6 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

17- فیلم فرقه قاتلین Assassins Creed 2016

فیلم فرقه قاتلین Assassins Creed 2016
فیلم فرقه قاتلین Assassins Creed 2016

فیلم حماسی و فانتزی فرقه حشاشین یا فیلم فرقه قاتلین Assassins Creed 2016 که هم به لحاظ فضا هم به لحاظ لیست بازیگران، بسیار شبیه فیلم مکبث، ساخته امریکا در سال ۲۰۱۶، بر اساس یک بازی ویدئویی دقیقا با همین نام، به کارگردانی جاستین کرزل ساخته شد. دقیقا به همین دلیل از سوی عده ای، فیلم تکراری شناخته شده و با واکنش های منفی نیز همراه بوده است.

داستان فیلم به روایت زندگی مردی به نام کالوم لینچ با بازی مایکل فاسبندر می پردازد که توسط عده ای به کار گرفته شده تا با ارتباط مجازی با اجدادِ در حال جنگش در آندلس، سیب عدن را جست و جو و ردیابی کند. به او گفته می شود جد بزرگش گیلار در اسپانیا با تمپلارها برای بدست آوردن سیب عدن در جنگ بوده و این سیب از آن جهت اهمیت دارد که حاوی کد ژنتیکی اراده آزاد در وجود انسان است.

IMDb : 5.6 امتیاز 
ژانر : حماسی، تخیلی

18- فیلم شاه آرتور (King Arthur: Legend of the Sword 2017)

فیلم شاه آرتور King Arthur Legend of the Sword 2017
فیلم شاه آرتور King Arthur Legend of the Sword 2017

فیلم حماسی فانتزی فیلم شاه آرتور King Arthur: Legend of the Sword 2017 یکی از آثار کارگردان صاحب سبک و معروف انگلیسی، به نام گای ریچی است که پیش از فیلم شاه آرتور، فیلم های موفق افسانه تارزان و وارکرفت را در سابقه خود دارد.

شلوغی و کات های بسیار موجود در فیلم، دیالوگ های بی ارتباط و کشش در داستان از مواردیست که باعث شده منتقدان این فیلم را ضعیف ترین کار گای ریچی دانسته و معتقدند این کار بیشتر شبیه مونتاژ یک سری تریلر به دنبال هم است. شاید بزرگترین نقطه قوت فیلم، دست گذاشتن روی افسانه جذاب و مطرح شاه آرتور می باشد.‌

شاه آرتور، پادشاه پر نفوذ و پر قدرت بریتانیایی بود که خود را اولین و پرقدرت ترین شاه بریتانیا نامیده و در تاریخ بریتانیا به گسترش عدالت و دلاوری شهره بود. ستایش مداوم شخصت شاه آرتور و میزان محبوبیت وی باعث شد تا با گذر زمان و در طول تاریخ، متن های ادبی بریتانیا در ستایش وی، داستان ها و افسانه های بسیاری ساخته و بعدها نمایش ها و فیلم هایی نیز با الهام از آن ها ارائه شده اند.‌

داستان فیلم شاه آرتور، از آنجا آغاز می شود که جادوگری به نام موردرد با پدر شاه آرتور، درگیری پیدا کرده و سرانجام با دسیسه های عموی درباری شاه آرتور، پدر و مادر شاه آرتور کشته شده و شاه آرتور جوان، مخفیانه به حومه شهر رفته و آنجا پناه می گیرد. سرانجام پس از سال ها فراز و فرود، بنا به دعوت شاه ورتیگرن به تاج و تخت بازگشته و پس از بیرون کشیده شدن شمشیر از سنگ، تنها با دستان او، مشخص می شود که ولیعهد واقعی گمشده هماک خود او یعنی شاه آرتور است.

IMDb : 6.7 امتیاز 
ژانر : حماسی، تخیلی

19- فیلم پادشاه یاغی (Outlaw King 2018)

فیلم پادشاه یاغی Outlaw King 2018
فیلم پادشاه یاغی Outlaw King 2018

فیلم پادشاه یاغی Outlaw King 2018 فیلمی حماسی، ماجراجویی، درام ساخته کارگردان دیوید مکنزی بوده که مربوط به جنگ سه ساله برای سرکوب لشگر انگلیس، توسط رابرت بروس پادشاه وقت اسکاتلند بوده که توانست مردم خود را برای استقلال اسکاتلند علیه پادشاه انگلیس مجهز و متحد کند.

فیلم برداری بی نقص فیلم از مناظر بی نظیر اسکاتلند، جزییات دقیق از اسکاتلند قرون وسطایی، صحنه های پر هیجان اکشن و بازی منحصر به فرد کریس پاین، فلورنس پیو و جیمز فرانکو از ویژگی های متمایزکننده این فیلم هستند. فیلم پادشاه یاغی، پیش از پخش فیلم در نت فلیکس، در جشنواره تورنتو به نمایش در آمده و با اسقبال بی نظیری مواجه شد.

IMDb : 6.9 امتیاز 
ژانر : حماسی، تاریخی

20- فیلم قرون وسطی (Medieval 2022)

فیلم قرون وسطی Medieval 2022
فیلم قرون وسطی Medieval 2022

فیلم قرون وسطی Medieval 2022 به کارگردانی و نویسندگی پتر یاکل ساخته سینمای چک، به روایت زندگی یان ژیژکا فرمانده نظامی پرقدرت و شکست ناپذیری که در تمامی جنگ ها پیروز میدان بوده است، می پردازد. در واقع فیلم، وقایع و حوادثی را که منجر به رشد ژیژکا و تبدیل او به فرمانده شکست ناپذیر شده است بازگو می کند. فضای فیلم الهام گرفته از شرایط قرن چهاردهم و تاریخ آن تقریبا مربوط به پیش از جنگ های هوسی است.
این فیلم گران ترین فیلم سینمای جمهوری چک شناخته شده است و هزینه ساخت آن حدود ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.
از بازیگران فیلم‌ می توان به بن فاستر، مایکل کین، تیل شوایگر، ویلیام مسلی، سوفی لوو و متیو گود اشاره کرد.
موسیقی فیلم ساخته فیلیپ کلاین بوده و فیلم برداری فیلم را جسپر تافنر بر عهده داشت.

IMDb : 6.5 امتیاز 
ژانر : حماسی، اکشن

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *